Laser diodowy 808 nm do depilacji owłosienia

LASER DIODOWY 808 nm to rewolucyjne urządzenie do epilacji laserowej. Wieloletnie eksperymenty i badania w połączeniu z doświadczeniem z wykorzystaniem wiązki laserowej w popularnej dziedzinie kosmetologii – depilacji/epilacji zaowocowało opracowaniem lasera diodowego. Łącząc w sobie szybko rozwijające się technologie laserowe oraz coraz odważniejsze wykorzystanie diod jako źródła emitowanej wiązki laserowej naukowcy zdołali określić wyjątkową skuteczność wiązki lasera diodowego o długości fali 808nm. Diody, wykorzystane jako emitery wiązki laserowej pozwalają na niespotykaną dotąd kontrolę i stabilność parametrów.

Wprowadzenie diody emitującej wiązkę o długości 808nm do technologii laserowej rozwiązuje wiele z problemów wynikających ze stosowania klasycznej technologii laserowej. Światło diody 808nm charakteryzuje się niespotykaną dotąd żywotnością i stabilnością parametrów, a efekt działania na włos wiązki o tej długości jest wyraźnie bardziej skuteczny i dogłębny. Udowodniono, że światło lasera 808nm penetrując naskórek na głębokość około 2,5mm uderza wybiórczo w komórki włosa zawierające melaninę, w efekcie działania światła laserowego zachodzi reakcja wydzielania ciepła, które w drugiej fazie działania lasera uszkadza strukturę mieszka włosowego, odpowiedzialnego za jego wzrost. Uszkodzeniu ulegają jedynie komórki włosa oraz struktura mieszka włosowego, przez co zabieg jest wyjątkowo skuteczny i trwały, zarazem bezpieczny i właściwie bezbolesny.

Należy jednak dodać, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu (anagen) i właśnie tylko one reagują na światło  lasera ,pozostałe włosy są w fazie „uśpienia”- katagen, telogen- włos potraktowany laserem  w tych fazach nie ulega trwałemu zniszczeniu. Z tego własnie względu zabiegi muszą być powtarzane minimum kilka razy, aby znacząco zredukować liczbę włosów. W większości przypadków po sześciu zabiegach następuje bardzo znacząca redukcja owłosienia, ok. 80%. Po serii zabiegów niszczone jest trwale ok. 80%-90% owłosienia (przy ciemnych włosach), pozostały procent to włosy jaśniejsze, delikatniejsze, niewidoczne (w praktyce 100% likwidacja jest trudna do osiągnięcia). W trudnych przypadkach zdarza się, że są potrzebne zabiegi „przypominające”.

Laser diodowy jest przeznaczony do trwałego usuwania owłosienia. To system wysoce niezawodny i godny zaufania. Posiada certyfikat bezpieczeństwa CE z dyrektywą medyczną oraz certyfikat skuteczności wydany przez Amerykański Urząd d.s Żywności i Leków FDA, honorowany na całym świecie.

Laser diodowy posiada opatentowany, zintegrowany system chłodzenia Dual Chiil Tip ˚. Wbudowana w rękojeść szafirowa końcówka , dzięki Dual Chill Tip ˚ doskonale chroni przed poparzeniem i chłodzi ( do około minus 5oC ) naskórek przed, w trakcie i po każdym impulsie kierującym światło lasera do korzenia

Możliwość komentowania została wyłączona.