FRAKCYJNY PEELING LASEROWY

Frakcyjny peeling laserowy precyzyjnie usuwa wierzchnią warstwę skóry. Zabieg znacznie odświeża, odmładza skórę, poprawia jej gęstość i jędrność, usuwa wszelkie blizny, zmarszczki, uszkodzenie posłoneczne, powiększone pory i przebarwienia oraz ujednolica koloryt. Skóra staje się napięta i odzyskuje utracony blask. Zabieg ten jest idealny, gdy pacjent wymaga, by okres powrotu do zdrowia był ograniczony do minimum.

Frakcyjny peeling laserowy to mocny peeling powodujący maksymalne wygładzenie skóry, zmniejszenie rozszerzonych porów, drobnych blizn potrądzikowych, szorstkości i łojotoku skóry, redukuje przebarwienia oraz usuwa pierwsze oznaki starzenia.

Unikalność frakcyjnego peelingu laserowego laserem Er:Yag Fotona SPECTRO SP

Laser wytwarza od kilkudziesięciu do kilkuset maleńkich kolumn uszkodzeń, które są otoczone zdrową skóra nie poddaną działaniu lasera. Powoduje to, iż skóra regeneruje się bardzo szybko, stymuluję produkcję kolagenu i elastyny, zagęszcza cerę, a także wytwarza kontrolowane nagrzewanie skóry, co wzmacnia efekt odmłodzenia.

Efekty zabiegu peelingu laserowego

Pojawienie się efektów zabiegu przebiega w dwóch etapach – stosunkowo szybko bo już po kilku dniach można zauważyć wyrównanie kolorytu skóry, zanikanie przebarwień, skóra staje się „świetlista”, w przeciągu 4 – 5 tygodni pojawia się poprawa gęstości skóry. Dzięki jednemu zabiegowi można osiągnąć rezultaty odpowiadające minimum 10 sesjom mikrodermabrazji. Skóra regeneruje się bardzo szybko, stymuluję produkcję kolagenu i elastyny, zagęszcza cerę, a także wytwarza kontrolowane nagrzewanie skóry, co wzmacnia efekt odmłodzenia.

Bezpośrednio po zabiegu

Po zabiegu pojawia się zaczerwienienie i lekki obrzęk. Skóra wygląda jak po dłuższym opalaniu na słońcu, ze wszystkimi dla tego stanu widocznymi dolegliwościami. Zaczerwienienie zwykle mija po 2 – 3 dniach, może pojawić się obrzęk. W następnym etapie skóra może się delikatnie przyciemnić ( zbrązowieć ) i zaczyna się złuszczać. Po 3-5 dniach wraca do normalnego wyglądu.

W pierwszym zabiegu uszkadza się nie więcej niż 20 % wierzchniej warstwy skóry, stąd wynika konieczność powtórzenia zabiegu od 2 do 5 razy. Przerwa między zabiegami to około 2 – 8 tygodni, w zależności od tego jak wysokie parametry były użyte w poprzednim zabiegu ( od lekkiego peelingu po mocny resurfacing ).

Przeciwskazania do laseroterapii
• Ciąża
• Cukrzyca
• Rozrusznik serca
• Zaburzenia krzepnięcia
• Epilepsja
• Opalenizna ( zbyt duża ilość nagromadzonej melaniny pochłania dużą dawkę energii co może spowodować przebarwienia skóry ).  Nie należy się opalać ( słońce, solarium ) przez 4 tygodnie przed i 4 tygodnie po zabiegu
• Skłonność do przebarwień
• Aktywne zmiany wirusowe lub bakteryjne na skórze
• Stosowanie niektórych leków:
o Leków obniżających krzepliwość krwi; antykoagulanty np.aspiryna
o Sterydów
o Leków fotouczulających: niektórych antybiotyków np. .tetracykliny, doksycykliny, pochodnych witaminy A, niektórych leków kardiologicznych i innych np.furaginy
o Stosowanie niektórych ziół: nagietek, dziurawiec, skrzyp polny
o Stosowanie kremów z re tinolem
o Peelingi ( przestać wykonywać ok. tygodnia przed planowanym zabiegiem )

Zalecenia dla pacjenta przed zabiegiem peelingu laserowego

• Nie należy opalać się ( słońce, solarium ) przez 4 tygodnie przed zabiegiem
• Nie należy stosować zabiegów złuszczających skórę ( peeling ) przez tydzień przed zabiegiem
• W przypadku stosowania leków: antykoagulantów, sterydów, fotouczulających, należy je odstawić ( jeśli to jest możliwe ) 7 dni przed zabiegiem, a następnie można je stosować ponownie po 14 dniach po zabiegu
• Nie pić alkoholu w dniu wykonywania zabiegu
• Zabieg wykonuje się na skórze czystej ( należy zmyć kosmetyki przed zabiegiem )