Laserowe leczenie grzybicy paznokci

Laserowe leczenie grzybicy paznokci  ClearSteps ™ Fotona to rewolucyjny, przyjazny dla pacjenta sposób leczenia grzybicy ( grzybów, drożdzycy paznokci). Do tego zabiegu jest wykorzystywany nieablacyjny laser Nd: YAG o długości 1064nm.

Jak wpływa światło laserowe na paznokcia:

Światło cieple lasera równomiernie naświetla  paznokcia i otaczające go tkanki, skutecznie osłabia i zabijania grzyby pasożyty, które go zaatakowały. Procedura Fotona ClearSteps ™ to bezpieczny i skuteczny, sposób na pozbycie się grzybicy paznokci czy skóry. Zabieg laserowy leczenia grzybicy polega na naświetlaniu płytki paznokcia głowicą lasera, przesuwając ją co kilka milimetrów po paznokciu. Głębokie termiczne ogrzewanie impulsami lasera na płytce paznokcia powoduje zabijanie grzyba pasożyta doprowadzając do jego zniszczenia.

Jaki jest czas wykonania zabiegu:

Zazwyczaj czas wykonania zabiegu wynosi ok 10- 15 minut. Każdy zainfekowany paznokieć musi być naświetlony. Zabieg jest powtarzany w 3-4 sesjach zabiegowych co kilkanaście dni.  Wspomagająco również podaje się kremy (np. Lamisilatt lub Daktarin) przeciw grzybicze które mają wspomóc całą terapię zabiegu. W porównaniu z tradycyjnymi sposobami, działanie światła laserowego jest najbezpieczniejszą metodą redukcji grzyba. Leczenie ClearSteps ™ przeprowadza się zwykle cztery razy w odstępach tygodniowych. Wszystkie paznokcie powinny być traktowane podczas każdego leczenia. Światło lasera może również skutecznie leczyć grzyba, który zlokalizowany jest w tkance skórnej.