LASER Q-SWITCH / Nd-Yag

LASER Q-SWITCH / Nd-Yag 

– USUWANIE TATUAŻY (RÓWNIEŻ KOLOROWYCH, PROFESJONALNYCH, AMATORSKICH I POURAZOWYCH)

– USUWANIE MAKIJAŻU PERMANENTNEGO

– PLAMY SOCZEWICOWATE

– ZNAMIONA WRODZONE TYPU CAFE AU LAIT, ZNAMIĘ BECKERA,PLAMA MONGOLSKA

– REDUKCJA PRZEBARWIEŃ, MELASMY

– BRODAWKI ŁOJOTOKOWE

– USUWANIE DROBNYCH NACZYNEK

– PEELING WĘGLOWY

Laser Q-switch Nd-YAG  wytwarza monochromatyczne światło pulsujące o długościach fali 532, 1064 i 1312 nm. Cechuje się bardzo krótkim czasem trwania impulsu liczonym w ns (nanosekunda 10-9 s) i bardzo wielką energią – rzędu kilku MW. Istotą oddziaływania lasera jest pochłonięcie jego światła przez określone substancje i w ten sposób następuje uwolnienie zawartej w tym świetle energii.

Laser Nd-Yag emituje promieniowanie podczerwone o długości fali 1064, która wnika do głębokich warstw skóry (4-6 mm). Tak głęboka penetracja korzystna jest przy leczeniuskórnych zmian barwnikowych. Natomiast fala 532 nm mieści się w zakresie światła widzialnego i dlatego widoczna jest zielona barwa tego światła. Najlepiej falę o długości 532 nm pochłania hemoglobina, która jest barwnikiem krwi i melanina – brązowy barwnik w skórze. Dlatego laser doskonale sprawdza się w usuwaniu zmian naczyniowych i zmian zawierających ciemny barwnik.

Usuwanie tatuażu

Światło emitowane przez laser używane jest w celu zniszczenia barwnika. Powierzchnia skóry jest „przeźroczysta” dla emitowanego światła, podczas gdy cała energia jest skupiona i pochłaniana przez barwnik. Pigment ulega rozbiciu na drobne fragmenty, które następnie są pochłaniane przez komórki organizmu – makrofagi.

Laserowe usuwanie jest bardzo skuteczne przy większości typów tatuażu. Generalnie tatuaż może zostać całkowicie usunięty podczas zabiegów laserowych chyba, że znajduje się w warstwie podstawnej skóry lub w bliźnie.

Laserowe usuwanie tatuażu jest bezpieczniejsze i bardziej efektywne niż metody tradycyjne. Laser eliminuje ryzyko infekcji, które jest dość wysokie przy metodach tradycyjnych oraz co jest niezwykle ważne, zmniejsza do minimum możliwość powstania blizn w porównaniu z metodami tradycyjnymi.

Stosowana przez nas metoda, wykorzystuje podczas zabiegu fale w 532 lub 1064. O wyborze fali, którą ma być usuwany tatuaż decyduje lekarz podczas konsultacji przed zabiegiem.

Po zabiegu w miejscu usuwanego barwnika pojawia się zaczerwienienie, swędzenie a czasami strupki. Jest to normalny proces, podczas którego barwnik jest eliminowany. Jeżeli powstały strupki, to bezpośrednio po zejściu strupków miejsce po usuwanym barwniku może być zaróżowione prze okres około 2 tygodni. Kolejny zabieg można wykonać nie wcześniej niż po ok. 3-4 tygodniach. Po usunięciu tatuażu miejsce to należy chronić przed słońcem przez okres 6 miesięcy w celu uniknięcia przebarwień. W tym okresie nie należy używać również samoopalaczy ani nie korzystać z solarium.

W celu zwiększenia komfortu pacjenta zabieg usunięcia tatuażu wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. W przypadku tatuaży o bardzo dużych rozmiarach zabieg może zostać przeprowadzony w kilku etapach, każdy na innej części tatuażu.

Usuwanie przebarwień

Wysoka absorpcja promieni lasera w melaninie pozwala na likwidację przebarwień o różnych lokalizacjach. Konieczne jest powtórzenie kilku zabiegów w serii w odstępie od 3 do 4 tygodni. Przebarwienia ulegają rozjaśnieniu bądź zniknięciu. Po zabiegu konieczne jest stosowanie filtrów z wysokim faktorem>50.

Usuwanie naczynek

Laser łatwo penetruje płytko położone naczynia na twarzy i kończynach. Pochłonięte zielone światło (stąd „laser zielony”) przez hemoglobinę powoduje mikrowybuch i powstanie odczynu zapalnego w naczyniu i otoczeniu. W następstwie dochodzi do zamknięcia naczynia, które jest trwałe. Zamknięte naczynie się nie otworzy. Niektóre naczynka zamykają się natychmiast, inne wymagają dłuższego czasu – około 3-4 tygodni. Jeden zabieg laserowy pozwala nam na zamknięcie od 20% do 35% naczyń. Dlatego konieczne jest powtórzenie zabiegów w odstępach 3-4 tygodni. Dla typowych zmian zlokalizowanych na twarzy wystarcza od 3 do 5 zabiegów. Najlepiej jest je wykonać w serii, co daje najlepszy efekt. Po zabiegu mogą powstać obrzęk, zwłaszcza w okolicach oka, niewielkie zaczerwienie utrzymujące się do kilku godzin. Czasami mogą powstać mikrostrupki, które odpadają do 4 tygodni. Nie przeszkadza to w normalnym funkcjonowaniu i w życiu zawodowym. Zwykle wykonujemy zabieg trwający 15 do 30 minut w 1 sesji. Pacjent może powrócić do normalnego funkcjonowania już po zabiegu.

Laserowy peeling węglowy  (Black Doll)

Peeling węglowy nazywany potocznie zabiegiem „Black-Doll” jest nowym rodzajem peelingu laserowego poprzez zastosowanie lasera Nd:YAG (neodymowo-yagowy) o długości fali 1312 nm. W przeciwieństwie do resurfacingu laserami CO2 i Er:YAG laser nie odparowywuje tkanki, a tym samym nie powstają żadne długo gojące się rany. Procedur polega na naświetlaniu skóry twarzy lub dekoltu uprzednio pokrytych specjalną koloidalną zawiesiną węgla. Połączenie efektów fotoablacji zewnętrznej warstwy naskórka wraz z jego niedoskonałościami oraz fototermolizy powodują:

– redukcję zaczerwienienia przy stanie zapalnym skóry

– usunięcie przebarwień

– zmniejszenie łojotoku u wspomagająco przy leczeniu trądziku

–  oczyszczenie i zwężenie porów skóry,

– ujednolicenie i rozjaśnienie kolorytu,

– poprawa elastyczności skóry

– stymulację produkcji kolagenu

– zmniejszenie stanów zapalnych

– stymulację komórek skóry do odbudowy

– ustabilizowanie wydzielania sebum.

WSKAZANIA

– trądzik

– wągry, pryszcze, krostki i grudki

– ziemista i szorstka cera

– przebarwienia wszystkich typów

– pozbawiona elastyczności skóra na skutek fotostarzenia

– skóra z oznakami starzenia

– drobne zmarszczki

Peelling węglowy jest bezinwazyjny i bezbolesny. Pacjent powraca do życia codziennego bezpośrednio po zabiegu. Po zabiegu nie występują żadne powikłania ani skutki uboczne, a efekty są spektakularne. W celu osiągnięcia optymalnego efektu zaleca się wykonanie 3-5 zabiegów w odstępach 2-3 tygodnie.

Możliwość komentowania została wyłączona.