Co to jest Endolifting Fotoodmładzanie 4D?

Fotoodmładzanie 4D to nieinwazyjny laserowy lifting twarzy realizowany poprzez synergiczne połączenie czterech procedur zabiegowych w jednej terapii. Do tych procedur zaliczamy: endolifting, FraC3, Piano, oraz Superfacial.

Na czym polega zabieg?

Dzięki szerokim możliwościom długości fali Nd:Yag oraz Er:Yag, Fotona umożliwia wykonanie wielowymiarowych zabiegów, w tym nowatorskiego liftingu 4D. Zabieg polega na działaniu światłem lasera na  określone partie skóry twarzy, szyi bądź dekoltu. Kompleksowa terapia liftingująca 4D składa się z 4 etapów o określonym działaniu. Uzupełniające się długości fal Er:Yag oraz Nd:Yag umożliwiają działanie lasera w głębokich, pośrednich ora powierzchownych strukturach skóry.  Endolifting Fotona 4D jest wykonywany zarówno na zewnętrznej powierzchni twarzy jak i wewnątrz jamy ustnej. Ten sposób przeprowadzania zabiegu pozwala na kurczenie się kolagenu na całej grubości skóry umożliwiając tym samym osiągnięcie trwałego ujędrnienia skóry oraz jej wypełnienia bez stosowania wypełniaczy.

 

Do poszczególnych etapów zaliczamy:

1.       Endolifting,

2.       FraC3,

3.       Piano

4.       Superfacial.

 

 

Endolifting polega na skanowaniu wewnętrznych mięśni w jamie ustnej, bocznych mięśni jarzmowych oraz górnej i dolnej części ust. Celem tego etapu zabiegu jest zwiększenie napięcia i elastyczności tkanek poddanych terapii oraz wypełnienie bruzd nosowo-wargowych. FraC3D polega na wybiórczym aplikowaniu na skórę impulsów lasera, tworzących zbiór równomiernie rozmieszczonych stref mikrouszkodzeń. Do efektów tego etapu zaliczamy: spłycenie drobnych zmarszczek, poprawa jakości skóry a także zwiększenie jej zagęszczenia.

Trzecim etapem jest tryb Piano, podczas którego naświetla się skórę światłem lasera na głębokość około 6 mm powodując jej głęboki termolifting. Jego celem jest likwidacja blizn potrądzikowych, poprawa jakości i kondycji skóry oraz jej lifting. Superfacial jest to czwarty etap Endoliftingu 4D,  który odbywa się na zasadzie wykonywania delikatnego peelingu laserowego, czyli tzw. zimnej ablacji Er:Yag. Superfacial jest dopełnieniem wcześniejszych trzech etapów zabiegu. Możemy spodziewać się następujących efektów: poprawa wyglądu zewnętrznego skóry opierająca się przede wszystkim na jej rozświetleniu, zamknięciu porów oraz niwelowaniu nierówności skóry twarzy.

 

Jakie są efekty zabiegu?

·         spłycenie bądź całkowite usunięcie zmarszczek,

·         wypełnienie bruzd wargowo-nosowych,

·         zwiększenie napięcia i elastyczności skóry twarzy,

·         poprawa kondycji i jakości skóry,

·         zwiększenie zagęszczenia skóry,

·         usunięcie nierówności,

·         zamknięcie porów,

·         rozświetlenie skóry.

 

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu?

·         utrata elastyczności i jędrności skóry,

·         głębokie oraz drobne zmarszczki,

·         zmniejszone zagęszczenie skóry,

·         niedoskonałości, rozszerzone pory,

·         głębokie bruzdy nosowo-wargowe.

 

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

·         przerwana ciągłośc skóry np. otwarte, gojące się rany,

·         ciąża,

·         karmienie piersią,

·         leki światło uczulające (tetracykliny, retinoidy),

·         łuszczyca (aktywna faza),

·         padaczka,

·         atopowe zapalenie skóry,

·         przebyte lub obecne stany nowotworowe, a przede wszystkim nowotwór skóry,

·         antybiotykoterapia przebyta w czasie krótszym niż 1 miesiąc,

·         stany zapalne w obrębie skóry.

 

Czy zabieg można wykonać o każdej porze roku?

Nie. Zaleca się, aby zabieg był wykonywany w porach jesienno-zimowych, w celu uniknięcia narażenia skóry poddanej działaniu lasera na promieniowanie UV, w wyniku którego po zabiegu może dojść do powstania przebarwień.

 

Jak długo trwa okres rekonwalescencji?

Bezpośrednio po zabiegu skóra poddana działaniu lasera jest zaczerwieniona. Do około 3 dni po zabiegu dochodzi do regeneracji skóry oraz złuszczenia martwego naskórka. Dlatego też przewidywany czas rekonwalescencji po Endoliftingu Fotona 4D wynosi około 3-7 dni.

 

Ile trwa zabieg?

Przewidywany czas zabiegu to 2 godziny. Każdy z poszczególnych etapów Endoliftingu 4D trwa około 30 minut. 

 

Czy poszczególne etapy Endoliftingu 4D można wykonać oddzielnie?

 

Tak, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta każdy z etapów Enfoliftingu 4D można wykonać oddzielnie. Tryb liftingu jest dobierany zależnie od stanu skóry czy też widoczności zmarszczek podczas konsultacji u lekarza medycyny estetycznej.