Laserowe usuwanie przebarwień

Przebarwienia to plamy na skórze powstające z powodu nagromadzenia melaniny w jednym miejscu. Tworzą się pod wpływem słońca, zwłaszcza podczas różnych burz hormonalnych (np. w ciąży), kiedy łykamy środki światłouczulające (np. tabletki antykoncepcyjne lub leki na nadciśnienie) czy używamy kosmetyków na bazie alkoholu.

Jak przebiega zabieg?

Lekarz naświetla laserem FOTONA Spectro Sp poszczególne zmiany. Światło jest pochłaniane przez nagromadzoną miejscowo melaninę, która odbiera energię i rozbija się na mniejsze kawałki. Taki rozdrobniony barwnik jest samodzielnie usuwany przez organizm. Podczas zabiegu skóra może nieznacznie piec, dlatego zazwyczaj stosuje się chłodzenie miejcowe.

Po zabiegu

Po zabiegu plamy jeszcze bardziej ciemnieją, a po kilku dniach skóra w tych miejscach zaczyna się złuszczać. Należy bardzo starannie chronić ją przed słońcem. Takie postępowanie jest wymagane po każdym zabiegu laserowym, ale w przypadku przebarwień ma szczególne znaczenie. Laser usuwa ciemne plamy, ale nie pozbawia skłonności do przebarwień.